O KARTÁCH MAJETKOVÉ DVOJČE

16.05.2021

Ahoj správče / správkyně!

Do rukou se ti dostává set 32 unikátních karet ze kterých si můžeš sestavit své MAJETKOVÉ DVOJČE - PROTWIN (Property twin).

24 ze 32 karet reprezentuje kategorie majetku, jak je známe a používáme dnes. Neobvyklá na této sestavě karet je její ucelenost. Takový nadhled nad tvým celým majetkem ti neposkytne žádný osobní bankéř, makléř, dokonce ani notář, ke kterému si přijdeš sestavit svou závěť.

Kategorie majetku jsou rozděleny do 4 skupin podle barvy. Každá barva pak svědčí jednomu ze 4 Archetypů - pravzorů - reprezentovaných Králem. Podle toho, jaké kategorie majetku u tebe převažují můžeš tedy určit svůj vlastní převažující archetyp.

Co konkrétně ti znalost tvého Archetypu přinese si můžeš přečíst v řadě příběhů, ve kterých archetypy hrají důležité role (např. kniha Ženy, které běhaly s vlky). S každým archetypem - barvou je však také spojena VÝZVA a tu představuje Královna. S výzvou se budeš pravidelně potkávat v situacích, kdy budeš pečovat o svůj majetek, ale jistě i v dalších životních okolnostech. Dokážeš zahlédnout, jak ti výzvy - královny vstupovaly a vstupují do života? Příběh k výzvám - "O vnitřním bojovníkovi" najdeš na blogu stránek protwin.cz.

Zadní strana karet slouží k tomu, abys na ni dopsal/a druhy majetku, které v té které kategorii vlastníš. V prvním kroku si tedy rozděl karty na tři hromádky. Na jednu odhoď krále a královny, na druhou dej ty kategorie majetku, které nemáš ve své správě. Ve třetí hromádce ti zůstanou kategorie, o které se staráš.

Pokud uvítáš inspiraci k druhům majetku v jednotlivých kategoriích, najdeš ji opět na blogu stránek protwin.cz.

Je možné, že se ti na zadní stranu karet nevejde vše, co v dané kategorii vlastníš, nebo se ti na ně prostě nebude chtít psát, aby karty nebyly "cinknuté" pro další hraní s nimi. Pro takový případ si můžeš vyrobit jednoduchou tabulku, do které vše vepíšeš (pokud se ti nechce tvořit, rádi ti ji pošleme, napiš nám o ni na protwin@protwin.cz). Také si můžeš vytvořit svoji on-line verzi majetkového dvojčete. Ta ti umožní skladbu majetku kdykoli operativně aktualizovat, zjistit jeho hodnotu, strukturu, nebo připojit svou "První vůli" - on-line verzi najdeš na webu Protwin mezi produkty v menu položka majetkové dvojče.

Další, co můžeš s kartami udělat, je naplánovat, jaký majetek budeš spravovat za 5 let a karty umístit na svou tabuli vizí. Ještě než se do toho dáš, dobře si rozmysli, co by měl majetek ve tvém životě způsobovat.

Doporučení k zamyšlení:

Nedělej z majetku svůj cíl, udělej z něj prostředek pro splnění tvého poslání, vize, snů a cílů.

Nazí jsme přišli na svět a nazí z něj odejdeme. Vše co máme nám bylo svěřeno na dobu našeho života, abychom o to pečovali a předali dále. Jak dobrým správcem svého majetku jsi? A víš, komu bys chtěl/a dát majetek do správy, kdyby se s tebou něco nečekaně stalo? Věděli by tvoji blízcí, co pro tebe mělo velkou hodnotu a proč?

O správě majetku nás toho ve škole naučí jen málo, a to ještě jen o vybraných kategoriích. Využij karty ke svému vlastnímu učení a učení svých dětí. Vezmi každý den jednu kartu - kategorii majetku, ale i výzvu nebo archetyp a mluv se svými blízkými o tom, co pro tebe nebo pro ně znamená.

Pokud bys přitom přišel/a na nějaký další opravdu zábavný a inspirativní způsob hraní s kartami, napiš nám na protwin@protwin.cz. My ho uveřejníme na webu, aby jej mohli použít ostatní a tobě pošleme odměnu.

Konečně karty tvoří také sadu 32 původně německých karet, se kterými si můžeš zahrát Prší, Mariáš, Zelenou Louku, Sedmičku a řadu dalších populárních her.

Ať ti karty do života přinesou inspiraci, akci i uspořádanost ti přeje:                                  Jan za celý tým Protwin